Plavecká sezóna pro "Vodomílky" je v plném proudu, padají osobní rekordy
Napsali o nás - rok 2008
Pátek, 21 Listopad 2008 00:00

Tělesně postižení plavci z jihlavského klubu Vodomílek mají za sebou dva závody. Na začátku listopadu se setkali jihlavští hendikepovaní sportovci s brněnskými, pražskými a karlovarskými konkurenty v moravské metropoli při soutěži Brněnský drak.

Nejlepší výkon podal Kamil Hutař, který obsadil sedmé místo v dvojboji v kategorii juniorů. Jedenácté místo získal Václav Havel, dvanácté Jarda Kváš, čtrnácté Jan Brychta, dvacáté šesté Pavel Novotný.

V kategorii juniorů ve věku 15-18 let závodí plavci poprvé, o to cennější jsou jejich výkony. Premiérové byly tyto závody pro Lenku Vackovou.
V domácím prostředí a atmosféře proběhly sobotní závody, kterých se zůčastnilo patnáct plavců. Kamil Hutař potvrdil výbornou formu ziskem zlatých medailí v disciplínách znak, prsa, volný způsob.
Ostatní plavci rovněž odvedli standardní výkony, stabilní úroveň potvrdili Kváš a Brychta. Padaly i osobní rekordy, když výrazné zlepšení prokázal Václav Havel a v závodě 50 metrů znak se umístil za Kamilem Hutařem.
Během měsíce se plavci zůčastní dalších dvou soutěží. Na konci listopadu je přivítají v Jindřichově Hradci při akci Vajgarský Kapr. Důležitým závodem pro ně bude mistrovství republiky v Praze v polovině prosince. Všech zmíněných akcí se kvůli dlouhodobě nepříznivému zdravotnímu stavu nemůže zůčastnit další opora klubu - Michal Fiala.
Dekorování Ondřeje Mareše DEKOROVÁNÍ nejmladšího závodníka Ondry Mareše, kterého doprovázel jeho tatínek.

Společná fotografie SPOLEČNÁ fotografie plavců a dobrovolníků, bez kterých by se sportu nemohli věnovat.

Martin Kovář s asistentem Jakubem Žatečkou MEZI účastníky sobotních plaveckých závodů patřil také Martin Kovář se svým asistentem Jakubem Žatečkou. Na snímku je zachycen okamžik před startem.

Patrik Hutař s asistentem Filipem JaníkemPŘI rozplavbě se koncentruje Patrik Hutař s asistentem Filipem Janíkem.
Text a foto: Archiv SK Vodomílek