Handicapovaní plavci soutěžili v Sokolově
Napsali o nás - rok 2008
Pátek, 25 Duben 2008 00:00

Jihlava (tb) – Čtyři mladíci z Vysočiny zastupovali kraj na víkendovém celorepublikovém setkání pohybově handicapovaných plavců v Karlových Varech. Vysočinu na závodech (plavalo se v blízkém Sokolově) zastupovali Jaroslav Kváš, Jan Brychta, Michal Fiala a Václav Havel.

„Chlapci soutěžili v disciplínách, které odpovídají jejich stupni postižení a proto tento výkon lze přepočítávat na přiblížení k výkonu plavců na paralympiádě v roce 2003 v Sydney,“ uvedl Milan Brychta, člen jihlavského sdružení Vodomílek, které postižené plavce zastřešuje. „Všichni si buď zlepšili své osobní maximum, a nebo alespoň zaplavali svůj standard,“ dodal Brychta.
Nejlepšího výkonu dosáhl Václav Havel, který se na padesát metrů znakem umístil na devátém místě ze sedmnácti. Michal Fiala se na sto metrů prsa umístil na devátém místě z jednadvaceti startujících.
V této disciplíně získal Jaroslav Kváš třinácté a Jan Brychta čtrnácté místo.
„Všechna tato umístění lze považovat za úspěch, neboť v hodnocení nebyl zohledněn věk plavců. Třináctiletí až patnáctiletí kluci tak bojovali s mnohem staršími plavci,“ uvedla předsedkyně sdružení Květa Františková.
Ze zdravotních důvodů se závodů nemohl zúčastnit loňský medailista Vodomílku a jeho nejrychlejší plavec Kamil Hutař.
Plavci z jihlavského Vodomílku se chystají k zápisu do české Guinessovy knihy rekordů: Chtějí se pokusit uplavat maximální vzdálenost ve věku do dvaceti let během jedné hodiny.

Tento článek vyšel v MF DNES dne 24. dubna 2008.