Pokus o zápis do České knihy rekordů
Napsali o nás - rok 2008
Napsal uživatel Milan Brychta   
Pátek, 13 Červen 2008 13:04

Škola končí a handicapovaní plavci občanského sdružení SK Vodomílek bilancují své dovednosti za poslední školní rok. Tento víkend si dali dostaveníčko na plaveckém bazéně E. Rošického, aby změřili své síly v rámci svých klubových závodů „Jihlavský ježek“. Při závodech se vytáhli téměř všichni, resp. 18 dětí z 21 členů Vodomílka.

Pokroky jsou na nich vidět každý měsíc, ale teprve při závodech předváděli svá časová maxima. Děti zvládli tratě v distancích 25, 50 a 100 metrů. Někteří zvládli během sobotního dopoledne i 5 tratí a 3 nejzkušenější Jarda Kváš, Michal Fiala a Jan Brychta absolvovali i polohový závod 150 metrů. Nemá cenu zveřejňovat všechny výsledky, ale všichni ze sebe vydali všechny síly a zaslouženě se dočkali odměny ve formě keramické medaile a také dárků od sponzorů. Především těm patří dík za další rok, kdy podporovali činnost našeho klubu.

Ale sezóna pro Vodomílky ještě nekončí. Na konci tohoto týdne si předsevzali, že se zkusí zapsat do České knihy rekordů. Za 1 hodinu se pokusí uplavat max. vzdálenost ve štafetě. Rekordu se zúčastní všichni ti, co jsou schopni plavat samostatně bez pomoci a každý poplave vzdálenost, která je v jeho silách. Pokud máte chuť a zájem o rekordy, podpořte nás při tomto pokusu a přijďte se podívat na pelhřimovský krytý bazén tuto sobotu mezi 10. a 11. hodinou v rámci Dne rekordů v Pelhřimově.