Pohárek handicapovaných dětí se plaval v Jihlavě
Napsali o nás - rok 2007
Pondělí, 19 Listopad 2007 00:00

JIHLAVA (Pp) – Tělesně handicapované děti si daly uplynulý víkend dostaveníčko v Jihlavě na III. ročníku plaveckého pohárku. Akci pořádalo občanské sdružení SK Vodomílek.

„Původně ryze klubové závody se odehrály i za účasti plavců z Českých Budějovic a Jindřichova Hradce,“ řekl za organizátory Milan Brychta s tím, že ti zdatnější absolvovali na padesátimetrové trati volný způsob, znak a prsa.

Ve vyhlášeném dvojboji nejůspěšnějších rozplaveb zvítězil Kamil Hutař z domácího SK Vodomílek před Adamem Šimonkem z SK Kontakt bB z Českých Budějovic a Janem Brychtou z domácího oddílu.

V kategorii dívek předvedla výborné výkony Lenka Málková z SK Kapři z Jindřichova Hradce. Bohužel ji chyběla konkurence z ostatních oddílů.

Ti méně zdatní pak abslolvovali za pomocí asistenta 2×25 metrů volný způsob a znak. V konečném dvojboji zlato a stříbro odváželi borci z Jindřichova Hradce, jmenovitě Jonáš Kelner a Eva Linhartová, bronz zůstal v domácím oddílu díky Denise Mickové.

Medaile a věcné ceny všem předával ředitel Služeb města Jihlavy Jindřich Klega „Medaile však nebyly to hlavní, o co malým plavcům šlo. Především ukázali co se nového v trénincích naučili, jak zlepšili techniku a své časy na jednotlivých tratích. Zase si dokázali, že se musí znát se svým handicapem. Největší odměnou pro ně byl potlesk přítomných diváků a slova chvály všech dobrovolníků, kteří se jim každý týden věnují.“ Doplnil Brychta.


PŘI sobotních závodech mladých handicapovaných plavců v Jihlavě bylo důležité také soustředění se před startem. Jan Brychta a Kamil Hutař bedlivě poslouchají cenné rady Zdeňka Krčála.
Foto: archiv SK Vodomílek


Tento článek vyšel v Jihlavských listech dne 23. listopadu 2007 strana 25.