Pohárek 2007, Karlovy Vary
Napsali o nás - rok 2007
Napsal uživatel Michal Svátek
Sobota, 05 Květen 2007 00:00

31. března 2007: Na bazéně hukot jako v úle, příprava na jeden z vrcholů sezóny hendikepovaných plavců, Pohárek 2007, vrcholí. V Karlových Varech se sešlo 114 borců z celé republiky. Na všech je vidět nervozita a také odhodlání prodat vše, co od posledních velkých závodů zase dokázali.

A už to začalo. Sto metrů polohový závod, 50 metrů znak, 100 metrů volný způsob, 50 metrů prsa a další a další disciplíny. Každá sekunda se počítá. Při přepočtu na body dle postižení může hrát roli i každá desetinka sekundy. Venku svítí sluníčko, a na bazéně se všichni potí. Postupně se dostává do bazénu všech šest kluků z SK Vodomílek Jihlava. První velké závody absolvují Vašek Havel a Pavel Novotný. Další čtyři už jsou zkušení rutinéři. Kamil Hutař má premiéru kotoulové obrátky.

Pavel Novotný byl tak namotivovaný, že po doplavání 50 metrů znak si přidal ještě jeden 25m bazén. Všichni ho odměnili bouřlivým potleskem. Zlepšení časů některých, zklamání z horších časů u druhých, to byla realita plavců SK Vodomílek.

A jak dopadli v konečných výsledcích?

V přepočtu na body dle postižení a dle věkových kategorií obsadili Michal Fiala v mladších žácích 4. místo a Jan Brychta, Jarda Kváš a Vašek Havel ve starších žácích 4., 5. a 6. místo. V juniorech Kamil Hutař obsadil 9. příčku a Pavel Novotný v mužích obsadil 24. místo. Nejhodnotnější výkon předvedl Kamil Hutař jenž ve své disciplíně 100 m znak dosáhl 561 bodů z 1000 možných. V soutěži družstev obsadilo čtyřčlenné družstvo v konečném hodnocení sedmou příčku. Kluci se o víkendu vydali ze všech sil a závody jim dodali zase nový impuls do dalších tréninků.