SK Vodomílek na Modré stuze města Náchoda
Napsali o nás - rok 2007
Napsal uživatel Michal Svátek
Úterý, 08 Květen 2007 00:00

Krátce po Karlovarském pohárku se uskutečnila výprava občanského sdružení SK Vodomílek do 25 metrového bazénu v Náchodě, kde se konaly tradiční plavecké závody handicapovaných plavců. Dopadla zdárně pro všech 6 účastníků. Tělesně handicapovaní plavci nebyly rozděleni dle věku, ale do tří kategorii dle postižení.

Přitom v ČR je platné rozdělení plavců do 10 tříd, a tak systém hodnocení nebyl vždy k plavcům SK Vodomílek příliš nakloněn. Naši plavci se sice neumístili na medailových místech, ale aspoň si vylepšili svá osobní maxima. Nejblíže medaili byl Kamil Hutař, který na 50 m znak obsadil nepopulární čtvrté místo mezi 14 účastníky. Těsně pod stupni vítězů skončili Jan Brychta (5. místo 50 m znak mezi 19 účastníky) a Michal Fiala (5. místo 100 m volný způsob mezi 11. účastníky. Velmi dobrý výkon předvedl Pavel Novotný, který ještě před půl rokem plaval za pomoci asistenta (50 m znak za rovné dvě minuty). I Václav Havel a Jarda Kváš předvedli hodnotné výkony ve všech disciplínách, ale bohužel trochu doplatili na systém hodnocení. Po dvou letech existence.

V boji o Modrou stuhu města Náchoda, která byla vysána jako kombinace 50 m tratí znak a volný způsob, nakonec nejlépe skončil na 5. místě Jan Brychta z 15 plavců podobného postižení.

Teď kluky čeká 2 měsíční pauza bez závodů, vyplněná pouze tréninkem. Jarní sezónu pak zakončí 23. 6. 2007 klubovými závody Jihlavský ježek, na které si pozvali i kamarády z Jindřichova Hradce a Českých Budějovic.

SK Vodomílek se začínají plavci prosazovat na národním poli do vrchních pater výsledkových listin plaveckých závodů tělesně handicapovaných plavců. Za to patří dík především trenérkám a dobrovolníkům, kteří věnují svůj volný čas a také všem, kdo finančně podporují tuto aktivitu.