Jihlavský ježek
Napsali o nás - rok 2007
Napsal uživatel Michal Svátek   
Pátek, 29 Červen 2007 00:00

V sobotu 23. června se na bazéně v ulici E. Rošického v Jihlavě uskutečnily plavecké závody dětí s handicapem. Sportovní klání v plavání organizoval místní SK Vodomílek. Zúčastnilo se jej téměř dvacet mladých plavců nejen z Jihlavy a blízkého okolí, ale nechyběli ani závodníci z Českých Budějovic nebo Karlových Varů. Soutěžilo se ve třech základních plaveckých způsobech (volný způsob, znak a prsa), a to na 50 a 25 m.

Plavci byli rozděleni do jednotlivých kategorií podle toho, zda závodili sami, nebo s asistentem, zda byli registrováni, či patřili mezi neregistrované soutěžící. Hlavními disciplínami byl plavecký dvojboj a trojboj. Vítězem trojboje registrovaných závodníků se stal Kamil Hutař, plavec SK Vodomílek. A vítězem téhož v kategorii neregistrovaných plavců se stal taktéž člen místního klubu Ondřej Bartůšek. Dvojboji plavců s asistentem vévodil nejmladší účastník Ondřej Mareš.

Vyhlášení výsledků se zúčastnili zástupci SMJ pánové Aleš Sečka a Miroslav Veselý, jejichž firma umožňuje SK Vodomílek nejen konání závodů, ale i pravidelné tréninky. Závody, jež byly vyvrcholením letošní plavecké sezony, znamenaly pro mnoho zúčastněných příležitost vylepšit si své osobní rekordy. SK Vodomílek se svou činností snaží podpořit handicapované děti v plavání. Umožňuje jim zúčastnit se tréninků, které se konají čtyřikrát týdně, a samozřejmě závodů, jež jsou pořádány po celé republice a jež také plavecký klub Vodomílek dvakrát do roka sám organizuje.

SK Vodomílek se neustále potýká s nedostatkem dobrovolníků. V případě zájmu se lidé se zájmem o tuto činnost mohou informovat na stránkách www.vodomilek.wz.cz či www.vodomilek.cz.

Výsledky (PDF)

Zpracovala Žofie Kabelková
SK Vodomílek

Účastníci závodů s dobrovolníky a rodiči
Účastníci závodů s dobrovolníky a rodiči