SK Vodomílek sbíral úspěchy v Jindřichově Hradci
Napsal uživatel Michal Svátek   
Neděle, 12 Květen 2013 18:53

Handicapovaní plavci SK Vodomílek v posledních víkendech nezaháleli. V sobotu 20. 4. 2012 se naši handicapovaní plavci z SK Vodomílek Jihlava zúčastnili plaveckých závodů v Jindřichově Hradci. Vajgarský kapr se letos konal ve stylu HIPIES. Těchto závodů se zúčastnili handicapovaní plavci nejen z Jihlavy a Jindřichova Hradce, ale také z SK Aproba Kutná Hora a Mělníka. Plavce přijel podpořit mistr světa a mistr Evropy Arnošt Petráček, který loni reprezentoval Českou republiku v plavání na paralympiádě v Londýně.

Atmosféra byla na těchto závodech opravdu perfektní, převlečky do hipíků byly velice vydařené a všichni se velmi dobře bavili. Nebylo ani tak podstatné umístění jako skvělá atmosféra a dobrá nálada. V odpoledních hodinách jsme se z bazénu přesunuli do kulturního centra Jitka, kde byl připraven bohatý program a hlavně skvělá nálada.

V termínu 13. 4. 2013 pořádal SK Kontakt bB středisko Karlovy Vary mezinárodní závody Karlovarský pohárek. Byl to již  XI ročník. SK Vodomílek byl opět úspěšný ve štafetových závodech, kde jsme v konkurenci sportovních klubů handicapovaných z celé republiky, obsadili 3. místo v závodě 4x50 m volný způsob. Členy štafety byli Martin Císař, Jan Brychta, Jaroslav Kváš a Marian Fiala. Ještě větší úspěch jsme zaznamenali ve štafetovém polohovém závodě 4x50 m, kde štafeta ve složení Martin Císař, Michal Fiala, Jaroslav Kváš a Marian Fiala obsadila 2. místo. Z individuálních výsledků je třeba vyzdvihnout umístění Mariana Fialy, který v klasifikovaném dvojboji nejúspěšnějších disciplín obsadil 4. místo mezi juniory z 23 startujících. Ve stejné kategorii pak obsadil Martin Císař 8. místo a Michal Fila místo 18. Mezi dospělými byl nejúspěšnější Jaroslav Kváš svým 23. místem z 55 účastníků, 36. místo obsadil Jan Brychta a 39. místo Václav Havel. Mimo soutěž plavaly Jindřiška Veselá a Magda Vaňková. Organizátorům se závody moc povedly a určitě se všem účastníkům moc líbily, o čemž svědčí i malý příspěvek naší nejmladší plavkyně na závodech Jindřišky Veselé:

„Letos jel Vodomilek už po jedenácté na závody do malebného města Karlovy Vary. Já jsem se těchto závodů zúčastnila již podruhé. A teď Vám o nich něco povím.

Vodomilek přijel do Karlových Varů v pátek 12. 4. 2013. Letos jsme byli ubytováni v hotelu Hestia. Naše rodina přijela na místo již brzo odpoledne, protože jsme spolu s Magdou Vaňkovou šly na klasifikaci. Já jsem klasifikací neprošla. Moc cvičím a jsem hodně ohebná. Ale to neva, stejně ráda plavu.

V sobotu brzy ráno jsme odjeli na závody, které začínaly o půl desáté. Celé závody se dělily na dvě části. První část trvala asi do půl jedné. Já také plavala ve vloženém závodu. Uplavala jsem 100 m znak 50 m znak. Byla jsem první, i když ve vloženém závodě nejsou medaile, byla jsem ráda. Potom byla třičtvrtě hodinová pauza na oběd. Dali jsme si těstovinový salát. Taky jsem se sestrou chodila na tobogán a do vířivky. To bylo moc fajn.

Druhá půlka závodů trvala do pěti hodin odpoledne, ale někteří plavci odjeli už dřív.

Večer se konal velký večírek. Obsahoval dobrou večeři, slavnostní vyhlášení výsledků ve velkém sále a následovala dlouhá diskotéka, která trvala do jedné ráno.

Moc sem mi tam líbilo a doufám, že pojedeme i příští rok.“